Компири полнети со фил од печурки

Компири полнети со фил од печурки

Вкусен оброк кој ќе го обожавате!

Состојки:

  • 5-6 компири
  • 2 главици кромид
  • 1 пакување шампињони
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Згответе компир во лушпа. Испржете кромид, додајте шампињони и продинстајте па зачинете по вкус. 
  2. Зготвените компири пресечете ги на половини и излдабете ги. Издлабените половини полнете ги со фил од кромид и шампињони. Од горе можете да ставите и листови тост сирење.

Добар апетит!

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

singlepost_text