Киндер ролат

Киндер ролат

Рецепт за брз, сочен и вкусен киндерлино ролат.

Состојки за кора:

 • 5 јајца
 • 5 лажици брашно
 • 1 лажичка прашок за печиво
 • 5 лажици шеќер
 • 10 гр ванилин шеќер
 • 2 лажички какао
 • 2 лажици путер
 • 2 лажици јогурт

Состојки за крем:

 • 500 мл слатка павлака
 • 2 киндер буено чоколада
 • 1 лажица бел млечен крем
 • 100 гр чоколадо
 • 6 лажици слатка павлака

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text