Направете вкусен кари сос

Направете вкусен кари сос

Збогатете ги јадењата со неодолив кари сос…

Состојки:

  • 2 дл мајонез
  • 1 дл кисела павлака
  • на врв на лажичка кари
  • малку сенф
  • сок од лимон

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки добро измешајте ги и добро изладете. Вашиот вкусен сос е готов!

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text