Вкусно посно предјадење: Ајвар корпички

Вкусно посно предјадење: Ајвар корпички

Вкусни ајвар корпички како солено посно предјадење…

Состојки:

  • 250 гр брашно
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • 1 лажичка сол
  • 100 мл масло
  • 100 мл кисела вода
  • 2 лажици ајвар
  • ајвар за фил

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text