Еве како да подготвите природна напивка против несонциа

Еве како да подготвите природна напивка против несонциа

Несоницата можете да ја победите со природни сокови и промена на некои навики.

За да се изборите со несоницата, пред спиење добро е да уживате во топла купка, а времето пред спиење да го поминете во пижами, а не во облеката во која сте цел ден. Исто така, не јадете 1-2 часа пред спиење и исклучете ги сите уреди барем 30 минути пред спиење.

Во продолжение еве еден рецепт за природен сок против несоница:

Состојки:

  • целер
  • кељ
  • малку спанаќ
  • четвртина краставица
  • половина банана

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер и разматете. Додајте вода по потреба.

Повеќе на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text