Брза, едноставна, неодолива Плазма торта

Брза, едноставна, неодолива Плазма торта

Ако ви треба рецепт за чоколадна торта која сите ја сакаат, а не сакате да поминувате многу време во кујната, тогаш ова е вистинската торта за вас.

Состојки:

  • 120 гр пудинг со вкус на чоколадо
  • 5-8 лажици шеќер
  • 10 г ванилин шеќер
  • 750 мл млеко + околу 200 мл млеко
  • околу 210 гр плазма бисквити
  • 100 гр чоколадо
  • 100 гр путер
  • 80 мл слатка павлака

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text