Вкусно предјадење од компир пире

Вкусно предјадење од компир пире

Предјадење од компир пире, хит на славската трпеза.

Состојки:

  • 500 гр компири
  • 80 гр пармезан
  • 50 гр путер
  • 3 жолчки

Начин на подготовка:

  1. Згответе компири и додајте пармезан и путер. Испасирајте, па додајте 2 жолчки. Соединете ја смесата и ставете во шприц за колачи.
  2. Од шприцот ставајте на плех обложен со хартија за печење. Премачкајте со жолчка и печете на 200 степени 15 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text