Компир салата со кромид

Компир салата со кромид

Еве како да подготвите класична компир салата со компир.

Состојки:

  • компир
  • кромид
  • зачини

Начин на подготовка:

  1. Компирите обварете ги и исечкајте ги, кромидот исечкајте го. Измешајте, зачинете по желба, додајте масло и оцет.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text