Вкусен колач со јаболка за 30 минути

Вкусен колач со јаболка за 30 минути

Колач готов за само 30 минути, ќе уживате во секој залак.

Состојки:

  • 600 гр бисквити
  • 1 кг јаболка
  • 2 пудинга од ванила
  • 600 мл млеко
  • 250 гр шеќер
  • 250 мл слатка павлака

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text