Брзи уштипци за 10 минути

Брзи уштипци за 10 минути

Тесто меко како душа…

Состојки:

  • 450 гр брашно
  • 1 јајца
  • 1 чаша јогурт
  • 1 лажичка сол
  • 1/2 прашок за печиво

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки измешајте ги и пржете ги на масло или маст. Толку едноставно!

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text