Диетален колач – без брашно и шеќер

Диетален колач – без брашно и шеќер

Колач кој не дебелее – без брашно и шеќер.

Состојки:

  • 120 грама овесни снегулки
  • 250 мл млеко
  • 3 зрели банани
  • 2 јајца
  • 50 грама какао
  • 10 гр прашок за пециво
  • прстофат сол
  • арома ванила
  • 100 гр темно чоколадо
  • 3 лажици млеко

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Јеца“:

https://youtu.be/EWodKi2tLfc

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text