Домашни кифли со сирење – без маргарин

Домашни кифли со сирење – без маргарин

Направете домашни кифлички со сирење.

Состојки:

  • 800 гр брашно
  • 400 мл млеко
  • половина чаша масло
  • 200 гр сирење
  • малку сол
  • 1 лажица шеќер
  • 4 јајца
  • сусам
  • 1 коцка квасец

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text