Јуншеки шницли – месо кое се топи во уста

Јуншеки шницли – месо кое се топи во уста

Еве како да ги подготвите најмеките јунешки шницли.

Состојки:

  • 600 гр. јунешки шницли
  • зачини: сол, рузмарин, ловоров лист, бибер, црвен пипер, лук,
  • корен од целер
  • пиперка
  • кромид
  • морков
  • 50 мл сос од домати
  • брашно

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Кујна за 10“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text