Брзи уштипци со јогурт – без квасец и чекање тестото да нарасне

Брзи уштипци со јогурт – без квасец и чекање тестото да нарасне

Брзи уштипци со јогурт – без квасец и чекање тестото да нарасне.

Состојки:

  • 1 јајца
  • 200 мл јогурт
  • 400 гр брашно
  • 1/2 лажичка сол
  • 1 лажичка прашок за печиво
  • 1 лажица масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Кременадли во слатко-солен сос: Брза подготовка за месо кое се топи во уста

Чоколадни мафини – спремни за миг!

Уштипци од 3 состојки без квасец: Изматете и веднаш пржете, вкусот е фантастичен

Колач со малини и јогурт – супер комбинација!

singlepost_text