Царска зимска салата – домат, пиперка, грав во совршена комбинација

Царска зимска салата – домат, пиперка, грав во совршена комбинација

Царска салата за зимница – домат, пиперка, грав во совршена комбинација.

Состојки:

 • 1,5 кг домати
 • 200 гр грав
 • 1 модар патлиџан
 • 3 главици кромид
 • 2 пиперки
 • 1 чешне лук
 • 3 моркови
 • магдонос
 • 60 мл оцет
 • 4 лажици шеќер
 • 1 лажица сол
 • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Тања“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text