Брзи погачици без чекање, се топат во уста…

Брзи погачици без чекање, се топат во уста…

Ништо не се чека, само замесете и печете.

Состојки:

  • 2 варени јајца
  • 200 гр путер или маргарин
  • 150 гр сирење
  • 1/2 лажичка сол
  • 200 гр брашно
  • 2 лажички прашок за печиво
  • сусам
  • 1 јајце за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе на Готви.мк:

Кременадли во слатко-солен сос: Брза подготовка за месо кое се топи во уста

Чоколадни мафини – спремни за миг!

Уштипци од 3 состојки без квасец: Изматете и веднаш пржете, вкусот е фантастичен

Колач со малини и јогурт – супер комбинација!

singlepost_text