Сладолед торта од 3 состојки: Леден десерт кој ќе ве освои!

Сладолед торта од 3 состојки: Леден десерт кој ќе ве освои!

Сладолед торта од 3 состојки. Леден десерт кој ќе ве освои!

Состојки:

  • 500 мл слатка павлака
  • 150 гр млечна чоколада
  • бисквити

Начин на подготовка:

  1. Слатката павлака се мати убаво, па се дели на 2 дела. Во првиот дел додадете растопено чоколадо и изматете. Калапот покријте го со проѕирна фолија, па ставете го чоколадниот фил и израмнете го.

     

  2. Одозгора наредете го бисквитот, па премачкајте го белиот фил и израмнете. Ставете во замрзнувач 3 часа.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

 

singlepost_text