Доручек кој не дебелее – подгответе кајгана со зеленчук

Доручек кој не дебелее – подгответе кајгана со зеленчук

Подгответе кајгана со зеленчук и уживајте во совршениот вкус…

Состојки:

  • 1 јајце
  • 4 белки
  • сол
  • домат
  • пиперка
  • сирење
  • маслиново масло

Начин на подготовка:

  1. Разматете едно цело јајце и четири белки.
  2. Претходно во тава на маслиново масло испржете пиперка, па додајте ги измешаните јајца. Гответе како класична кајгана.
  3. Кога ќе биде готово, ставете во чинија и преку ставете сечкани домати и издробено сирење.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

 

singlepost_text