Зимска витаминска салата

Зимска витаминска салата

Многу убава и вкусна салата која воодушевува со својот вкус.

Состојки:

  • 500 гр зелка
  • 500 гр пиперки
  • 600 гр домати
  • 180 гр моркови
  • 130 мл масло
  • 50 гр шеќер
    25 гр сол
  • 50 мл алкохолен оцет 9%
  • малку бибер во зрно

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text