Еве како да направите средство за чистење со кора од портокал

Еве како да направите средство за чистење со кора од портокал

Искусните домаќинки не купуваат средства за чистење, туку ги прават сами од лесно достапни намирници.

Состојки:

  • кора од еден портокал
  • 1 шолја вода

Начин на подготовка:

  1. Во тенџере ставете кора од портокал. Оставете да се готви 15 минути. Кога ќе се излади префрлете во чисто шише со распрскувач. Користете спреј за чистење во кујната и за дрвени површини.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text