Брза сочна погача

Брза сочна погача

Сочна погача на нов начин, ќе правите по две, исчезнуваат за миг!

Состојки:

  • 250 мл млако млеко
  • 8 гр сув квасец
  • 1 лажичка шеќер
  • 1 јајце
  • 30 мл масло
  • 400 гр брашно
  • 1 лажичка сол

Состојки за полнење:

  • 200 гр рендано моцарела сирење
  • 100 гр тврдо кравјо сирење
  • 150 гр шунка

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аурора“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text