Домашен бурек – видео рецепт

Домашен бурек – видео рецепт

Домашен бурек со месо ако од пекара.

Состојки:

  • 500 гр мелено месо
  • 2 главици кромид
  • 1 лажичка зачин
  • малку сол
  • 1 кг брашно
  • 650 мл млака вода
  • 1 лажичка сол
  • 30-40 мл масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аурора“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text