Фантастични колачиња за само 20 минути

Фантастични колачиња за само 20 минути

Одличен колач, едноставна и брза подготовка. Сите ќе ви бараат рецепт.

Состојки за тесто:

 • 250 гр мелени бисквити
 • 70 гр шеќер во прав
 • 120 мл топло млеко
 • 100 гр растопено чоколадо
 • 1 лажица рум
 • 100 гр мелени ореви
 • 1 лажица какао во прав

Состојки за крем:

 • 150 гр маргарин или путер
 • 3 лажици млеко
 • 70 гр шеќер во прав
 • 100 гр кокос

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Наташа“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text