Здрав и вкусен намаз од патлиџан

Здрав и вкусен намаз од патлиџан

Едноставно, а вкусно јадење…

Состојки:

  • 2 патлиџани
  • сол
  • бибер
  • масло
  • 1 чешне лук
  • 2 лажици кисела павлака
  • 2-4 лажици маслиново масло
  • сок од лимон

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text