Вкусни пилешки ражничи

Вкусни пилешки ражничи

Брз и вкусен ручек.

Состојки:

  • 4 парчиња пилешко филе
  • 6 лажици путер од кикирики
  • 2 лажици маслиново масло
  • 1/2 лажица чили во прав
  • 1 чешне лук

Начин на подготовка:

  1. Исечкајте го пилешкото на ленти. Во сад добро измешајте путер од кикирики, чили и иситнет лук.
  2. Додајте пилешко и извалкајте го во смесата да биде покриено.Поклопете и оставете на ладно место да се маринира.
  3. Месото набодете го на стапчиња и печете на грил тава 5-10 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text