Домашен банана пудинг – брз рецепт

Домашен банана пудинг – брз рецепт

Кремасто задоволство во кое ќе уживајте.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 1 шолја шеќер
  • 1 шолја млеко
  • 3 банани
  • 1 лажичка есенција ванила

Начин на подготовка:

  1. Разматете јајца, додајте шеќер, млеко и есенција ванила па матете додека не добиете изедначена маса. Додајте ситно сечкани банани. Гответе на пареа половина час додека не згусне.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text