Уште повкусно од сладолед: Леден десерт од малини кој ќе ве освежи

Уште повкусно од сладолед: Леден десерт од малини кој ќе ве освежи

Уште повкусно од сладолед: Леден десерт од малини кој ќе ве освежи.

Состојки:

  • 500-600 гр замрзнати малини
  • 60 мл сок од лимон
  • 1 лажица мед

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги малините, медот и сокот од лимон во блендер и убаво изблендирајте. Ставете во сад и оставете да замрзне, па послужете.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text