Рецепт за најфините чоколадни мафини кои се топат во уста

Рецепт за најфините чоколадни мафини кои се топат во уста

Рецепт за најфините чоколадни мафини кои се топат во уста.

Состојки:

  • 70 гр путер
  • 100 гр шеќер
  • ванилин шеќер
  • 2 јајца
  • 250 мл јогурт
  • 230 гр брашно
  • 1 лажица какао во прав
  • 1 прашок за пециво
  • 100 гр млечна чоколада

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

https://youtu.be/n0nSdW-km68

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text