Лесна домат салата со сирење

Лесна домат салата со сирење

Уживајте во лесна и вкусна салата од домати.

Состојки:

  • домати
  • фета сирење
  • посно младо сирење
  • сол
  • бибер
  • маслиново масло
  • босилек
  • бадеми
  • лук

Начин на подготовка:

  1. Доматите измијте ги, исушете ги и сечкајте ги на кругови. Наредете во сад. Посолете, додајте бибер, коцки сирење, посипете со ситно сечкан босилек, бадеми и лук. Салатата прелијте ја со маслиново масло и послужете.

Добар апетит!

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text