Компир салата со лимон

Компир салата со лимон

Пробајте ја оваа вкусна салата, ќе ја обожавате!

Состојки:

  • 5 големи компири
  • 2 главици кромид
  • 100 мл маслиново масло
  • 2 лажици исечкан копар
  • 60 мл сок од лимон
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Згответе ги компирите, излупете ги и исечкајте ги на коцки. Додајте ги останатите состојки и лесно измешајте.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text