Лепчиња за 15 минути

Лепчиња за 15 минути

Овие лепчиња се одлична опција кога продавниците се затворени.

Состојки:

  • 200 мл јогурт
  • 200 гр брашно
  • 50 гр пченкарно брашно или палента
  • прстофат сол
  • 1/2 лажичка сода бикарбона или 1/2 прашок за печиво

Начин на подготовка:

  1. Сѐ измешајте и ставете во калапи за мафини, посипете со сусам и ставете да се печат на 200 степени околу 15 минути.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text