Брза подготовка – сладолед од 2 состојки

Брза подготовка – сладолед од 2 состојки

Екстра брз сладолед – кремаст и неодолив…

Состојки:

  • 300 мл слатка павлака
  • 200 мл кондензирано млеко
  • додатоци по желба: чоколадо, какао…

Начин на подготовка:

  1. Само разматете ги состојките и замрзнете. Вашиот сладолед е готов!

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text