Обланди кои морате да ги пробате

Обланди кои морате да ги пробате

Нови обланди кои морате да ги пробате! Три вкусови, три бои, еден фил…

Состојки:

  • 300 гр путер или маргарин
  • 150-200 гр шеќер
  • 1 ванилин шеќер
  • 300 мл млеко
  • 350 гр млеко во прав
  • 4 листови обланда

Додатоци за филови:

  • 100 гр мелени ореви или лешници
  • 1 лажица какао и 100 гр чоколадо
  • во третиот фил не мора ништо, но може 50 гр кокос по желба

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

singlepost_text