Напивка за слабеење

Напивка за слабеење

Сакате начин да ослабите, а посебно да ги истопите масните наслаги на стомакот? Решението лежи во бананите!

Бананата изобилува со калиум кој помага при отстранување на вишокот вода од организмот, а една банана содржи дури 450 мг од овој елемент.

Доколку сакате да ослабите можете да ја испробате оваа напивка:

Состојки

  • 1 банана
  • 1 шолја шумски плодови
  • 1 лажичка мед
  • 1 лажичка изрендан ѓумбир
  • половина шолја млака вода

Начин на подготовка:

  1. Состојките ставете ги во блендер и измиксајте. Оваа напивка користете ја наутро за доручек бидејќи тогаш телото најдобро апсорбира и ги препознава состојките кои во овој случај ќе направат вистинска инвазија на вашите масни наслаги наталожени околу струкот.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text