Еве како да ги исчистите флеките теписите и мебелот

Еве како да ги исчистите флеките теписите и мебелот

За да ги исчистите флеките на мебелот или теписите, ќе ви бидат потребни само сода бикарбона, вода и шише со распрскувач.

Процедурата може да се одвива на два начини

Прв начин: 5 лажици сода бикарбона измешајте во половина литар топла вода, добро протресете, за содата да се раствори и ставете ја течноста во распрскувач. Со оваа течнност испрскајте ги проблематичните места.

Втор начин: Во распрскувач ставете топла вода, испрскајте ги местата каде има флеки, а од горе посипете со сода бикарбона. Оставете да отстои 2-3 часа, односно целосно да исуши. Кога ќе исуши, земете правосмукалка и убаво исшмукајте.

Ќе бидете изненадени од резултатите!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text