Топчиња од Плазма и медени срца

Топчиња од Плазма и медени срца

Неодоливи топчиња од медени срца и бисквити.

Состојки:

  • 300 гр мелени бисквити
  • 200-250 гр медени срца
  • 250 гр маргарин
  • 1 кесичка ванилин шеќер
  • 200 гр шеќер во прав
  • 3 лажици џем од кајсии
  • 3-4 лажици сок од портокал

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки соединете ги и смесата оставете ја 15 минути во фрижидер малку да стегне, а потоа обликувајте топчиња и уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бокина кујна“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text