Оброк кој топи сало и го забрзува метаболизмот

Оброк кој топи сало и го забрзува метаболизмот

Вкусна вечера која го топи салото и го забрзува метаболизмот.

Состојки:

  • 4 лажици чиа семе
  • 2 банани
  • 250 мл вода
  • 250 мл млеко
  • 1 лажица мед
  • малку цимет

Начин на подготовка:

  1. Бананите изгмечете ги со вилушка, па измешајте ги сите состојки. Оставете во фрижидер. Чиа семето ќе го направи густ овој пудинг.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text