Без месење – најсочната пита со месо и компир

Без месење – најсочната пита со месо и компир

Без месење – најсочната пита со месо и компир.

Состојки:

 • 1 голема главица кромид
 • 450 гр мелено јунешко месо
 • 3-4 рендани компири
 • зачин по вкус
 • малку бибер
 • малку сол
 • 450 гр готови кори за пита

Состојки за прелив:

 • 3 јајца
 • 250 мл јогурт
 • 100 мл масло
 • 200 мл газирана вода

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Аурора“:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text