Неодолив лава колач: Се подготвува многу брз од само неколку состојки

Неодолив лава колач: Се подготвува многу брз од само неколку состојки

Се подготвува многу брз од само неколку состојки.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 130 грама шеќер
  • 120 грама брашно
  • 250 грама маргарин
  • 200 грама чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Јајцата се матат со шеќер и брашно. Растопете го маргаринот, па додадете го чоколадото. Мешајте со шпатула додека не се растопи чоколадото, а потоа смесата додадете ја во јајцата. Сè убаво соединете. 
  2. Ставете корпички во калап и печете во загреана рерна на 200 степени 5 минути. Внимавајте да не се препечат! 
  3. Можете да ги послужите со сладолед или некое овошје.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text