Галети со кокос – брза и едноставна подготовка

Галети со кокос – брза и едноставна подготовка

Направете домашни галети со кокос.

Состојки:

  • 3 јајца
  • 1 банана
  • 3 лажици кокосово масло
  • 100 мл кокосово млеко
  • 50 гр пченкарен скроб
  • 50 гр кокосово брашно
  • 1/2 лажичка прашок за пециво
  • малку екстракт од ванила

Начин на подготовка:

  1. Во сад изматете ги јајцата, бананата, стопеното кокосово масло и млекото. Додадете го скробот, кокосовото брашно, прашокот за пециво и ванилата, па повторно изматете да нема грутчиња. Ставете од смесата со мала кутлача во апарат за галети и печете.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text