Спанаќ кој сигурно ќе ви успее: Потребни се 3 состојки, а готов е за 15 минути

Спанаќ кој сигурно ќе ви успее: Потребни се 3 состојки, а готов е за 15 минути

Спанаќ кој сигурно ќе ви успее. Потребни се 3 состојки, а готов е за 15 минути.

Состојки:

  • 100 гр путер
  • 400 гр беби спанаќ
  • 1 чешне лук

Начин на подготовка:

  1. Растопете 50 гр путер, а кога ќе се растопи додадете го спанаќот. Пржете, а потоа додадете го мелениот лук и преостанатиот путер. Мешајте додека не се растопи и тргнете од оган. Зачинете со сол и бибер, па повторно промешајте. Послужете со месо.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text