Брз колач со јагоди како сладолед

Брз колач со јагоди како сладолед

Брз колач со јагоди – фантастичен вкус.

Состојки за подлога:

  • 400 гр пишкоти
  • млеко

Состојки за крем:

  • 500 гр маскарпоне сирење
  • 500 мл павлака за шлаг
  • 3 лажици арома од ванила
  • 70 гр шеќер во прав
  • 200 гр бело чоколадо

Останати состојки:

  • 500 гр јагоди
  • рендано бело чоколадо за декорација

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text