Омлет со блитва

Омлет со блитва

Брз, вкусен и здрав оброк.

Состојки:

  • 2 вези блитва
  • 4 јајца
  • 2 лажици павлака
  • 2 лажици млеко
  • малку сол
  • малку маст

Начин на подготовка:

  1. На врело масло кратко пропржете ја ситно сечканата блитва (користете ги и стебленцата), па прелијте ја со изматени јајца, павлака и млеко. Послужете со двопек и чај.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text