Толку фин и кремаст колач не сте пробале

Толку фин и кремаст колач не сте пробале

Колач со сирење и чоколадо…

Состојки за подлога:

 • 150 гр мелени бисквити
 • 50 мл млеко
 • 100 гр маргарин или путер
 • 80 гр шеќер
 • 100 гр млечна чоколада

Состојки за крем:

 • 500 гр маскарпоне сирење
 • 400 мл павлака за шлаг
 • 200 гр млечна чоколада
 • 50 гр шеќер во прав

Состојки за ганаш:

 • 100 гр млечна чоколада
 • 100 мл павлака за шлаг

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text