Мусака без месо

Мусака без месо

Летна мусака која ќе ја обожавате.

Состојки:

 • 600 гр млади компири
 • 4-5 зелени пиперки
 • 1 праз
 • 1 морков
 • 50 гр ориз
 • зачинска пипер
 • 1 поголем домат
 • малку зачини
 • сол
 • лук во гранули
 • масло

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text