Запечени сендвичи за доручек

Запечени сендвичи за доручек

За помалку од 30 минути ќе имате вкусен доручек на трпеза.

Состојки:

 • тенки парчиња леб
 • 200 гр шунка
 • листови кашкавал
 • 100 гр чадени колбаси
 • 100 гр намаз од сирење
 • 200 мл млеко
 • 2 јајца
 • 100 гр кисела павлака
 • кечап

Начин на подготовка:

 1. Секое парче леб намачкајте го со намаз од сирење, преку додајте листови шунка или некоја салама, додајте кашавал и кечап и така редете едно преку друго додека не го потрошите материјалот.
 2. Префрлете во плех обложен со хартија за печење. Разматете јајца, додајте павлака и млеко и со тоа прелијте ги сендвичите.
 3. Можете да нарендате кашкавал преку. Печете на 210 степени околу 35 минути.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text