Брзи колачиња од 3 состојки!

Брзи колачиња од 3 состојки!

Брзи, лесни и едноставни колачи без печење.

Состојки:

  • 300 гр плазма бисквити
  • 300 гр путер од кикирики
  • 200 гр чоколадо

Начин на подготовка:

  1. Иситнете ги бисквитите во блендер, а потоа измешајте ги со путерот од кикирики. Добро соединете, па направете форми. Покријте со проѕирна фолија и ставете во замрзнувач 5 минути. 
  2. Растопете го чоколадото и потопете ги колачињата. Ставете во фрижидер околу 5 минути. Остатокот од чоколадото истурете го во кесичка, а потоа исечете го горниот дел и украсете.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

 

singlepost_text