Смути кое го забрзува метаболизмот

Смути кое го забрзува метаболизмот

Смути кое го забрзува метаболизмот. Започнете го денот со здрава напивка.

Состојки:

  • 2 лажици овесни снегулки
  • 1 лажица чиа семе
  • малку ореви
  • 120 гр црвени рибизли
  • 2 лажици мед/јаворов сируп
  • 220 мл млеко/растително млеко
  • цимет (по избор)

Начин на подготовка:

  1. Во блендер ставете ги овесните снегулки, чиа семето, нешто помалку од една рака ореви, рибизлите, медот, млекото и матете додека смесата не се изедначи. Ставете во чаши и посипете со цимет.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text