Намаз од авокадо и сирење за вкусен доручек

Намаз од авокадо и сирење за вкусен доручек

Намаз од авокадо и сирење за вкусен доручек.

Состојки:

  • авокадо
  • лимон
  • свежо сирење
  • босилек
  • домат
  • тост леб

Начин на подготовка:

  1. Исчистете го авокадото и изгмечете го. Додајте сок од лимон и добро измешајте.
  2. Додајте сирење, босилек и зачини. Намачкајте ја смесата на тост и додајте свеж домат.

Добар апетит!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text