Најбрзиот рецепт за чоколаден кекс колач – готов за 10 минути

Најбрзиот рецепт за чоколаден кекс колач – готов за 10 минути

Најбрзиот рецепт за чоколаден кекс колач.

Состојки:

  • 130 гр бисквити
  • 130 гр нутела или чоколадо
  • 250 гр крем сирење
  • 250 мл шолја кафе
  • кокос

Начин на подготовка:

  1. Изматете Нутела со крем сирење, па намачкајте еден бисквит и поврзете го со другиот. Така правете додека не ги потрошите сите бисквити, па потопете ги во кафето и наредете ги исправено на тацна. Со преостанатиот чоколаден фил премачкајте го целиот колач. Посипете со кокос. Ако користите чоколадо наместо Нутела, прво растопете го. Колачот ставете го во замрзнувач 10 минути.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text